Čištění Treston nábytku během pandemie Covid-19

Datum: 29.04.2020
  | 
Kategorie: Aktuality
Nyní, když se virus Covid-19 šíří po celém světě a společnosti se snaží chránit své zaměstnance, přidáváme několik jednoduchých tipů, jak zabránit šíření Covid-19 na pracovišti.

Je virus Covid-19 přenášen z pracovních povrchů?

Několik oficiálních orgánů uvedlo, že virus Covid-19 se přenáší primárně kapénkami z dýchacích cest a přímým kontaktem. Role kontaminovaných povrchů podle současných informací výrazně nepříspívá k šíření viru. Struktura koronavirů způsobuje, že na povrchu nezůstávají dlouho infekční. A i když je koronaviru na povrchu nalezen, neznamená to, že se virus účinně přenáší (zdroj: Finský institut ochrany zdraví při práci, https://www.ttl.fi/en/fioh-coronavirus-instructions/).

Protože je však pandemie Covid-19 nová a my o viru zatím nevíme vše, doporučujeme časté a pravidelné čištění pracovních stanic.

Obecné pokyny pro čištění pracovišť Treston během pandemie Covid-19

Základem všeho je správná hygiena rukou, která snižuje riziko infekce. Podívejte se na pokyny pro mytí rukou od Světové zdravotnické organizace. Pro bezpečné bezkontaktní nanášení dezinfekčního gelu můžete využít bezdotykový stojan na dezinfekci.

Další vhodnou ochrannou před přenosem viru kapénkami je použití respirátorů, masek a roušek. Pokud se potýkáte s nedostatkem ochranných prostředků, můžete využít jejich sterilizace a opakovaného používání pomocí zařízení pro sterilizaci FFP respirátorů a MNS (mount-nose-protection) masek.

Výrobky Treston sa ľahko čistí. Postupujte pomocou usmernení k ich čistenie, tj. Začnite od čistke oblastí a postupujte smerom k tým viac znečisteným. Najviac pozornosti venujte všetkým povrchom, ktorých sa ľudia dotýkajú najčastejšie. Nezabúdajte však aj na menej exponované miesta, napr. Kolieska.

Co dalšího zvážit?

Pokud je to možné, vybavte každou pracovní stanici dávkovači dezinfekce na ruce. Ujistěte se, že jsou tyto zásobníky pravidelně doplňovány.

Všechny koše u pracovních stanic je dobré vybavit snadno vyjímatelnými a uzavíratelnými odpadními sáčky. Nenechte pytle příliš zaplněné, abyste je mohli lépe zavírat. Při vyjímání odpadního sáčku z koše jej pevně uzavřete a vyprazdňujte nádoby na odpad denně.

Nezapomeňte také pečlivě udržovat čisticí zařízení. Otřete dezinfekčním prostředkem držadla čisticího vozíku a povrchy čisticích nádob. Opakovaně použitelné čisticí oděvy perte při teplotě nejméně 60 °C, nebo je dezinfikujte. Pokud používáte trvalé rukavice, pečlivě je myjte a vysoušejte. Jednorázové rukavice likvidujte do smíšeného odpadu. Nakonec si ruce umyjte mýdlem a vodou (zdroj: Finský institut ochrany zdraví při práci, https://www.ttl.fi/en/fioh-coronavirus-instructions/).

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

ve všech produktech