ESD podlaha

Ve většině případů je ESD podlaha nebo rohož klíčem k ESD ochrannému systému. Je obzvlášť důležitá, pokud se používají vozíky nebo pracovní židle. ESD podlaha nebo rohož musí být uzemněna, k čemuž je ideální centrální uzemňovací bod.

"Uzemněná ESD podlaha nebo rohož umožňuje pohodlné použití vozíků a židlí v EPA prostoru."

Pro malé ESD chráněné oblasti je ideální volba ESD lino nebo několik ESD podlahových rohoží. Ty se mohou lišit svým materiálem i vlastnostmi a jejich výběr může být omezený. Některé rohože funguje lépe u určitých typů koleček, bot, atd., avšak tuto skutečnost obvykle nezjistíte dříve, než když uděláte ESD měření přímo na místě.

Pro nové budovy, větší plochy nebo velká zatížení je lepší použití "litých" ESD podlah. Jejich výběr je složitý, proto doporučujeme se poradit s odborníky na ESD.

Po vytvoření by měla být ESD chráněná oblast jasně označena.

"Lidé vstupující do EPA prostoru musí být upozorněni, že nesmí omylem projít prostorem bez náležité ochrany."

Například pro malé oblasti zahrnující několik čtverečních metrů stačí umístit kolem oblasti žlutou lepicí pásku s ESD symboly, která je dobře viditelná.

Měření povrchové vodivosti:

  1. ESD standard definuje, jak a co měřit
  2. měření vždy musí probíhat ve skutečném prostředí
  3. pro měření je zapotřebí speciální vybavení

 


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

ve všech produktech