Skladování, manipulace a balení

Komponenty nebo součástky používané ve výrobě obvykle nepřistanou přímo na ESD pracovní stanici, ale jsou před použitím někde uloženy. Nejlepší je uchovávat je v jejich originálním balení a v ESD kontejnerech, dokud nebudou použity a nainstalovány. Tak se minimalizuje riziko jejich poškození.

"ESDS součástky před jejich využitím skladujte v originálním balení a minimalizuje jejich přepravu a pohyby."

Ačkoliv jsou sáčky pro citlivé součástky bezpečným utočištěm, neměli byste se na ně zcela spoléhat. Mohou obsahovat nepatrný otvor nebo nemusí být správně zapečetěné, což může vést k poškození součástek. Proto k přepravě ESD citlivých součástek po celém prostoru továrny používejte ESD vozíky, které zajišťují ESD ochranu a zvyšují bezpečnost.

"Čím méně se komponenta pohne, tím lépe. Dobrou strategií pro snížení rizika ESD výboje je minimalizace pohybu součástek."

Je také důležité kontrolovat pracovní postup a to, kolikrát se citlivá součástka přemisťuje z jednoho místa na druhé.

A na konec by mělo být náležitě zacházeno také při balení ESD citlivých součástek. Ideální je mít samostatnou balicí stanici přímo v EPA prostoru, vybavenou pouze ESD chráněnými balicími materiály. To zajistí nepřerušený řetězec ochrany proti ESD. Produkty jsou zabaleny v ESD uzavřených sáčcích a mohou být poté bezpečně přemístěny z EPA na expediční oddělení.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

ve všech produktech