Ergonomie v průmyslu

Věnovali jste pozornost metodám přesunu objektů, umístění a přístupnosti nástrojů, způsobu vykonávání své práce buď vsedě, nebo vestoje a osvětlení na pracovišti? Všechny výše uvedené otázky jsou součástí ergonomického designu pracovní stanice a společnosti, které jim věnovaly pozornost, dokázaly výrazně zlepšit svojí produktivitu.

Dobrá ergonomie však znamená více než schopnost upravit nábytek pracovní stanice.

"Zlepšení ergonomie vyžaduje znalost pracovního procesu od začátku do konce. Nejdůležitější je identifikace individuálních potřeb práce a zaměstnance."

Rozvoj pracovního prostředí a postupů se vyplácí, protože napomáhá společnosti snížit množství pracovních úrazů a neschopností, zlepšuje kvalitu práce a zvyšuje účinnost a objem výroby. Zaměstnanci, kteří pracují v příjemném prostředí, jsou energičtější a produktivnější.

Definice ergonomie

Termín ergonomie - "věda o práci" - je odvozen od řeckého ergon (práce) a nomos (zákony). Ergonomie (nebo lidské faktory) je vědecká disciplína zabývající se porozuměním interakce mezi lidmi a jinými prvky systému a povoláním. Aplikuje teorii, principy, data a metody navrhování za účelem optimalizace pohodlí člověka a celkového výkonu systému.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

ve všech produktech