ESD nábytek

Když je na svém místě ESD podlaha a je správně uzemněna, je čas začít směřovat svoji pozornost na pracovní nábytek.

"Veškerý nábytek, který je umístěn v EPA, by měl být ESD chráněn. Platí to zejména pro nábytek, který je poblíž pracovní plochy, tj. místa, na kterém se manipuluje se součástkami nebo jinou elektronikou."

Obecně ESD standard omezuje potenciály na 5000 V/m a < 125 V pro "hotspoty". Je nezbytné měřením řádně zkontrolovat úrovně potenciálu.

Existují dva typy pracovních stolů vhodných do EPA:

  1. polovodivý (ESD) stůl - zajišťuje ESD ochranu, jakmile se nohy stolu dotýkají ESD podlahy
  2. běžný stůl - vždy vyžaduje zapojení do společného uzemňovacího bodu

"Veškeré příslušenství pracovního stolu, díky kterému je stůl plně funkční a ergonomický, představuje pro ESDS součástky potenciál rizika. Musí být proto také chráněno proti elektrostatickému výboji."

Například police, zásuvky a plastové boxy. ESD bezpečný nábytek, jako jsou vozíky nebo židle, lze použít bez zvláštní ochrany, pokud je prostor vybaven ESD podlahou.

"Nezapomeňte, že také nástroje používané k montáži součástek musí být ESD bezpečné, pravidelně kontrolované a čištěné."

Ionizátory

Kromě vodivých materiálů existují na pracovišti také izolátory. Ty mohou být elektricky nabité a uzemnění nepomůže k jejich neutralizaci. Stává se to zejména při nízké vlhkosti, například za chladných a mrazivých zimních dnů. Doporučujeme zvážit k zajištění ochrany ESD ionizátory.

"Ionizátor pomáhá udržovat součástky "nenabité", protože ionizuje vzduch a zajišťuje to, že izolátory nezůstanou elektricky nabité, ale rychle se neutralizují."

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

ve všech produktech