ESD ochrana garantuje bezpečné pracovní prostředí

Zejména v elektronickém průmyslu se práce provádí v EPA (electrostatic protected area) prostorách, které jsou chráněny před statickým výbojem.
 

"Ochrana v tomto případě znamená účinné uzemnění, které zahrnuje jak zemnící zařízení, tak i nátěr rámu ESD pracoviště polovodivou barvou."
 

Společnost Treston má rozsáhlé zkušenosti s vývojem, výrobou a dodávkou ESD nábytku. Všechny pracovní stanice a související produkty jsou ošetřeny polovodivým nátěrem a produkty Treston zahrnují nábytek, židle a uzemňovací komponenty pro pracovní stanice chráněné proti ESD. Naše nabídka navíc zahrnuje stavbu kompletních výrobních systémů vybavených ESD ochranou.
 

"ESD chráněné produkty splňují požadavky uvedené v IEC 61340-5-1."
 

Statická elektřina

Zkratka ESD znamená elektrostatický výboj, proces, ke kterému dochází mezi dvěma objekty s odlišným elektrickým potenciálem. Normálně se elektrický náboj pomalu vybíjí z povrchu objektů. Pokud je však rozdíl v elektrickém potenciálu příliš vysoký, elektrický proud akceleruje, což má za následek náhlý proudový ráz.

Oblast chráněná před ESD se nazývvá EPA prostor. V této oblasti musí být dodržena ochrana před ESD ve všech materiálech, oděvech zaměstnanců i vlhkosti vzduchu. Pracovní stanice v EPA musejí být také uzemněny pomocí ochranného odporu (1MOhm).

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

ve všech produktech